vybraná aktualita

Rovnačky dílů SCHUBERT přebrala firma SOPREM AG

Po převedení značky SCHUBERT pod firmu SOPREM dnes vznikají stroje na rovnání dílů, které spojují dvě přednosti - design firmy SCHUBERT a pohonné a řídící jednotky firmy SOPREM.

Rovnačky dílů v nabídce SOPREM, zajišťují kvalitu a procesní spolehlivost. Starají se o to, aby jakkoliv nerovné díly, po předchozím zpracování, mohly být precizně přerovnány do požadované rovinnosti. Takové díly mohou být tlotky 0,05mm, ale také až 8mm. Tedy od malých dílů do hodinek nebo planžet (viz Obr.2), po velké plechové plotny nebo síta a pletiva o tl.8mm a rozměrech 1250x2000mm (viz Obr. 3).

Odchylky rovinosti dílů vznikají především při zpracovaní plechu děrováním, stříháním a lisováním, při řezání laserem nebo plazmou nebo mechanickým dělením materiálu. K sekundárním nerovnostem dochází také po kalení nebo po povrchových úpravách (viz Obr.1). Příčinou je změna v napětí materiálu během uvedeného zpracování.

Podle Vašich požadavků na rovinnost Vám postavíme odpovídající stroj. V první řadě však provedeme nezbytné zkoušky rovnání s Vaším dodaným materiálem přímo ve firmě SOPREM - www.soprem.ch.

04. 04. 2009

fotogalerie

< Zpět na přehled aktualit